Máte zmeškaný hovor ze zahraničí? Může se jednat o podvodníky

Možná se i vám někdy stalo, že se na displeji vašeho mobilního telefonu objevilo telefonní číslo s předvolbou, která rozhodně nebyla česká, ale často ani evropská. Číslo vždy váš telefon pouze prozvoní, vyzvánění nikdy netrvá déle než několik vteřin. Pokud hovor ze zahraničí nečekáte, rozhodně na něj nevolejte zpět. Pokud tak učiníte, pravděpodobně se vaše vyúčtování za telefonní služby navýší o nemalou finanční částku.

Podvodníci vydělávají na mezinárodních hovorech

Pokud jste se někdy nechali „nachytat“, pravděpodobně vaše volání mířilo do Tunisu, Afgánistánu nebo severní Afriky, kde hovory končí nejčastěji. Ačkoliv všichni tři hlavní tuzemští operátoři neustále před podvodnými čísly ze zahraničí varují a neustále se snaží tato čísla blokovat, podvedených nijak neubývá. Jedním z důvodů je neustále přibývání nových podvodných čísel, které operátoři nestíhají blokovat.
Dalším důvodem je, že je prakticky nemožné viníka vypátrat, takže jen změní číslo a „vesele“ prozvání další náhodná čísla a čekají, kdo se chytne. Zisky mají podvodníci z podílu z mezinárodního hovorného, které není nejlevnější.

„Osvědčený“ podvod
One ring and cut dálo význam zkratce WANGIRI, kterou se tento druh podvodu nazývá. Wangiri rozhodně nepatří mezi nové podvody, podvodné prozvánění se objevuje již dlouho.
Podvodníci používají alternativní nebo IP operátory, kterým ukradnou databázi čísel. Podvedený se nikdy na volané číslo nedovolá, jeho hovor je přesměrovaný a podvodník vydělává z drahých propojovacích poplatků.

Buďte obezřetní
Pokud se na vašem displeji v předvolbě objeví číslo +216 nebo 00216 s největší pravděpodobností se jedná podvodníky, kteří na vás chtějí vydělat. Některé telefony dokonce zřetelně ukazují, že se jedná o hovor ze zahraničí a ze které země hovor pochází.
Především starší lidé se stávají často obětí podvodného jednání, proto na podvod upozorněte své blízké, především ty ve starším věku.

Sledovat
Upozornit na
guest
Zobrazované jméno komentujícího.
Váš email nebude uveřejněn.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
SDÍLEJTE
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Sponzorováno
Sponzorováno
Sponzorováno