Při některých telefonních hovorech si řádně připlatíte

Potřebujete něco vyřídit či objednat a telefonní číslo, na které hodláte volat, nezačíná standardně, ale osmičkou nebo devítkou? Mnoho lidí má zakódováno, že čísla, která začínají osmičkou, jsou zdarma a nemusí se obávat žádného poplatku. Není to tak docela pravdou.

Jak vypadá linka zdarma?

Pokud se rozhodnete zavolat na telefonní číslo, které začíná osmičkou, zaměřte se na to, jaká čísla se nachází za osmičkou. Pokud jsou to dvě nuly, jedná se o tzv. zelenou linku, která je opravdu zcela zdarma. Často se jedná o různé infolinky nebo linky firem, které se tak snaží přilákat další zákazníky a klienty.
Existují telefonní čísla, která sice začínají také osmičkou, ovšem pokračují už jinými čísly. V takovém případě se již o čísla zelené linky nejedná a tudíž nejsou zdarma, jak se mylně mnoho lidí domnívá. Tyto telefonní linky se nazývají modré nebo bílé. Volající se o poplatek dělí s volaným, proto buďte připraveni, že za volání na modrou nebo bílou linku si připlatíte. Cena se pohybuje v průměru kolem 4 Kč za minutu.
Modré a bílé linky často používají například banky, zjistěte si, kterou linku používá vaše banka než se rozhodnete do ní zavolat.

Neveřejná čísla a vysoké poplatky

Dalším nestandardním číslem, které se často u hovorů objevuje je devítka. U telefonních čísel, která začínají devítkou, buďte velmi obezřetní. Pokud je za devítkou nula, bude vás hovor na tuto linku stát nemalé peníze. Číslo často využívají různé soutěže (v televizi můžete vidět upozornění, které běží miniaturním písmem ve spodní části obrazovky) nebo teleshopingy.

Sledovat
Upozornit na
guest
Zobrazované jméno komentujícího.
Váš email nebude uveřejněn.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
SDÍLEJTE
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Sponzorováno
Sponzorováno
Sponzorováno